Zawody wyższego zagrożenia – zawsze trzeba mieć świadomość niebezpieczeństwa

Wykonywać jakiś zawód trzeba – w końcu za coś musimy żyć, a nie wszyscy mają na tyle szczęścia, by robić to co ich cieszy i co jest jednocześnie ich hobby. Niektóre prace po prostu ktoś musi wykonywać, jedne są bardziej bezpieczne, inne mniej, jedne bardziej męczące, a jeszcze inne całkiem spokojne. Trzeba jednak wiedzieć jak się zachować i dbać o swoje bezpieczeństwo, jeśli sprawujemy jeden z tych, który może zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Na pewno na takie ryzyko są narażeni pracownicy służb specjalnych i mundurowych, członkowie firm ochroniarskich i inne tego typu osoby, które mogą mieć do czynienia z agresywnymi czy uzbrojonymi ludźmi. Niestety, także pracownicy w cywilu tacy jak taksówkarze, rozwoziciele pizzy, listonosze czy nawet kierowcy komunikacji zbiorowej mogą trafić na niezbyt ciekawą sytuację, w której muszą się obronić przed klientem czy agresorem, złodziejem. Trzeba na taką sytuację się przygotować – najlepiej dzięki jakiemuś uzbrojeniu.
http://esppoland.com

Coś do samoobrony

Dobrym pomysłem w takich sytuacjach, w którym prawdopodobne jest nawet zagrożenie życia, jest pałka teleskopowa, bardzo skuteczna naprzeciw napastnikom. Na jej zakup i posiadanie w naszym kraju nie jest wymagane żadnego rodzaju pozwolenie, podobnie jak pałek nie trzeba rejestrować, jak bywa to w przypadku broni. Wyjątkiem są pałki, które mają wkładki i końcówki z ciężkiego i twardego materiału. Nie jest to w naszym prawodawstwie wystarczająco uregulowane, więc czasami gdy wnioskuje się o ukaranie posiadacza pałki „podrasowanej” trzeba powoływać biegłych. Kryteria „ciężkości i twardości” tego narzędzia nie jest doprecyzowane, więc interpretacja bywa różna. Używanie jednak niezgodnej z prawem pałki teleskopowej zgodnie z ustawą o broni i amunicji nie jest przestępstwem, a wykroczeniem, karanym grzywną lub aresztem. Ponadto, jeśli używamy narzędzia w przypadku obrony koniecznej, oczywiście nic nam nie grozi, jednak kiedy jest to sytuacja nie zagrażająca naszemu bezpieczeństwu, to może zostać to uznane za przestępstwo popełnione przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Czyn zostaje za taki uznany, kiedy człowiek używający pałki stosuje ją w sposób zagrażający życiu ofiary, bez stosowania jej w sytuacji ochrony własnego życia i zdrowia.


Dla własnego bezpieczeństwa

Zdecydowanie warto zrobić taki zakup, gdy zdarzały się nam już niebezpieczne sytuacje i nie mieliśmy jak się obronić. Pałkę bez problemu nabędziemy w sieci, bez zezwoleń i rejestracji. Gdzie najlepsza pałka teleskopowa? Polecamy sprawdzić oferty sklepów internetowych skierowanych na militaria – z takim wyposażeniem na pewno poczujemy się bezpieczniej – może nawet uratuje nam ono życie. Ceny nie są wygórowane, a chyba o wiele cenniejsze jest nasze zdrowie. Nie musimy już martwić się o nasz portfel czy utarg lub pocztę dostarczaną do odbiorców – sam widok pałki teleskopowej powinien zrobić odpowiednie wrażenie na napastniku. Chrońmy zdrowie i życie przede wszystkim – niezależnie jaki zawód wykonujemy.